niedziela, 12 lipca 2015

INSPIRACJE | #4

Kolejna porcja książek i filmów, które wywarły na mnie największe wrażenie w ostatnim czasie. Oczywiście w komentarzach czekam na Wasze propozycje - co warto przeczytać, co warto obejrzeć :)

Niezgodna oraz Zbuntowana: nigdy wcześniej nie myślałam, że filmy w stylu Igrzysk śmierci, będą mi się podobać. Tak jak było w przypadku Igrzysk, podobnie sprawa tyczy się filmów z serii Niezgodna, które powstały na podstawie trylogii Veronici Roth. Już się nie mogę doczekać trzeciej części a nim ona powstanie na pewno sięgnę po wersję papierową. 
Nie chcę zdradzać zbyt wiele z fabuły, ale mamy tu do czynienia ze społeczeństwem podzielonym na frakcje. Jednak nie wszyscy mają osobowość przypisaną do jednej z nich, czyli Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja czy Prawość. I właśnie taka jest nasza główna bohaterka Beatrice/Tris, czyli tytułowa Niezgodna. Oczywiście pojawia się tu i wątek miłosny :)

Regina Brett - Bóg nigdy nie mruga, Jesteś cudem: krótkie lekcje, w każdej książce jest ich 50, które zmuszają czytelnika to spojrzenia na często błahe sprawy pod innym kątem. Autorka często uczy nas, by piękno życia i małe radości znajdować w prostych rzeczach. Często po przeczytaniu jednego rozdziału zamykam książkę i myślę o tym, co było w niej napisane. Co ja mogę poprawić w swoim życiu by było one lepsze, zaczynam doceniać to co mam, a nie narzekam, że moje życie jest takie czy owakie. Nasze życie zależy od nas samych i tylko my możemy je kształtować. Na prawdę warto sięgnąć po te pozycje. Szkoda, że tak późno deceniłam fenomen krótkich lekcji o życiu Reginy Brett. 

I na koniec piosenka, stara jednak ja odkryłam ją niedawno. W samochodzie słucham jej non stop mimo, że to spokojny rap :)2 komentarze:

  1. Niezgodna oraz Zbuntowana- widziałam, świetne filmy!

    OdpowiedzUsuń
  2. ◕‿◕ No i pojawiły się pozycje z którymi muszę się zapoznać :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)
Jeśli będą jakieś pytania na pewno odpowiem pod postem.

Wszelkie próby autopromocji (m.in. zamieszczanie LINKÓW DO WŁASNYCH BLOGÓW) oraz prośby o wzajemną obserwację będą usuwane.

Nivea | lekki mus do pielęgnacji ciała - dzika malina i biała herbata

Dzisiaj kolejna recenzja kosmetyków, które otrzymałam w ramach testowania w Klubie Przyjaciółek Nivea. Tym razem otrzymałam dwie wersje zap...